wirtualnaasystentka.pl

Wirtualna asystentka i jej specjalizacje

wirtualna_asystentka_specjalizacje

W jakich dziedzinach specjalizują się wirtualne asystentki?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna: w różnych 🙂 Wirtualne asystentki to osoby, które pracują zdalnie i najczęściej świadczą usługi dla małych i średnich firm. Zdalna asystentka najczęściej posiada własną działalność gospodarczą a zakres jej usług może być bardzo szeroki.  Zadania jakie wykonują asystentki bardzo często dotyczą ogólnej administracji biurowej. Są to takie zadania jak np. sporządzanie i uzupełnianie dokumentów, raportów, zarządzanie skrzynkami mailowymi, odpowiadanie na maile, prowadzenie kalendarza spotkań. Jednak oprócz tych stosunkowo prostych zadań wirtualna asystentka może wykonywać takie, które dotyczą konkretnej specjalizacji. Najczęstsze specjalizacje wirtualnych asystentek to:

Asystentka zajmująca się sprawami administracyjnymi

Ta asystentka będzie wykonywała głównie takie zadania jak: tworzenie dokumentów, wystawianie faktur, tworzenie baz danych, research.

Specjalistka od WordPressa

Będzie to osoba, która stworzy lub zmodyfikuje  dla nas stronę internetową, zajmie się obsługą sklepu internetowego, doda wtyczki, zrobi kopię zapasową strony. 

Asystentka specjalizująca się w copywritingu

Jest to asystentka, która tworzy angażujące teksty na bloga czy stronę internetową. Może pomóc również w tworzeniu opisów produktów do sklepu internetowego jak i wszelkich tekstów na potrzeby social media. 

Graficzka

Taka osoba specjalizuje się w grafice i tworzy profesjonalne loga, prezentacje, grafiki na stronę internetową czy media społecznościowe.

Koordynatorka, project manager

Będzie to asystenta wyspecjalizowana w zarządzaniu projektami czy pracownikami. Głównym zadaniem tej asystentki będzie doprowadzenie danego przedsięwzięcia do szczęśliwego końca. 

Asystentka specjalistka od social media

Ta wirtualna asystentka wszystkie social media ma w jednym palcu. Poprowadzi za nas nasz fanpage, profil na Instagramie czy Linkedinie. Jest to osoba, która potrafi nie tylko planować i treści na social media ale również wie jak budować grupę odbiorców oraz jej zaangażowanie. Bardzo często zna się również na reklamach w social mediach. 

Asystentka dla twórców

To asystentka dla podcasterów czy youtuberów. Ta asystentka specjalizuje się w edycji video oraz audio. 

Sposoby rozliczania usług przez wirtualne asystentki są różne oraz zależne od typu usługi jaka została wykonana. Specjalistka od WordPressa czy graficzka najczęściej będzie rozliczała się projektowo lub zadaniowo. Asystentka zajmująca się sprawami administracyjnymi  będzie miała do zaoferowania rozliczenie godzinowe lub formę pakietów godzinowych.

Jak widzisz wirtualne asystentki działają w bardzo wielu obszarach i potrafią mieć swoją specjalizację. Specjalizacje, które wymieniłam wyżej to na ten moment najczęściej występujące.